Agrola 1500 HST

Seria przyczepianych opryskiwaczy dwurzędowych Agrola HST do oprysków na plantacjach krzewów jagodowych: porzeczek, agrestu, jagody kamczackiej, malin winorośli itp. Agrola HST to unikalna konstrukcja  zapewniająca szybkie dostosowanie opryskiwacza do szerokości rzędów oraz doskonałe pokrycie krzewów dzięki zastosowaniu ośmiu (2x4) dyfuzorów na każdy rząd. Opryskiwacz dwurzędowy Agrola HST pozwalająca znacząco skrócić czas wykonywania zabiegów.

Agrola  HST

Przystawka wentylatorowa (PSP). Wentylator obustronnego ciągu powietrza z wirnikiem promieniowym o średnicy 550mm i przekładnią 2-biegową (2+N). Cztery zespoły po 4 dyfuzorymi z głowicami wielorozpylaczowymi (2-rozpylaczowymi).

Belka 2-rzędowa- Podnoszona, składana / rozkładana hydraulicznie niezależnie stronami. Zakres oprysku dwa rzędy o wysokości do ~1,5m, w rozstawie rzędów od 3,0 do  5,0m. Szesnaście dyfuzorów - p osiem dyfuzorów na rząd - po 4 dyfuzory na stronę

Pompa membranowo-tłokowa, wysokociśnieniowa produkcji renomowanej, włoskiej firmy Annovi&Reverberi. Model BHA130 o max. wydajności 127 l/min i max ciśnieniu 50 bar (max. robocze 20 bar) zapewnia pełen zakres ciśnień i wydajności cieczy potrzebnych do wykonania zabiegów ochrony roślin i prawidłowego mieszania cieczy w zbiorniku.

Zawór sterujący – w zależności od potrzeb klientów proponujemy kilka opcje wyposażenia:
Arag - zdalnie wyłączane sekcje - zespół elektrozaworów  (4 sekcje robocze, zawór główny, zawór regulacji ciśnienia + pulpit sterowniczy do kabiny ciągnika. Zestaw zapewnia działanie proporcjonalnociśnieniowe w stosunku do obrotów WOM, posiada również kompensację ciśnienia)
Bravo 300s  - urządzenie sterujące precyzyjnie dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy - komputer Bravo 300s  ( 4 sekcje robocze, przepływomierz elektromagnetyczny, czujnik prędkości, komputer sterujący).

Zbiornik wykonany z wysokiej jakości polietylenu zapewniającego trwałość i odporność na uszkodzenia, składa się z trzech części: zbiornika głównego o pojemności nominalnej 1500 l; zbiornika na czystą wodę do mycia / płukania instalacji opryskiwacza po wykonanym zabiegu; i zbiornika na czystą wodę do mycia rąk,

Rama i zaczep - specjalnie zaprojektowana z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, zabezpieczona przed agresywnym działaniem ŚOR i korozją poprzez malowanie proszkowe stanowi solidną, trwałą podstawę maszyny.
Zaczep skrętny (kopiujący) - cynkowany ogniowo.

Półosie i koła - regulowany rozstaw półosi i odpowiedni dobór kół do terenu ma duży wpływ na stabilność maszyny dlatego proponujemy kilka typów ogumienia:
- koła 340/55-16,
- koła 380/55-17 (opcja wyposażenia);
- koła 400/60-15,5 (opcja wyposażenia);

Instalacja świetlna - oświetlenie dające widoczne z daleka światło jest niezbędnym dodatkiem podczas przejazdów drogami i pracy w nocy. Instalacja świetlna drogowa – tylne led’owe lampy zespolone (światła pozycyjne, kierunkowe, stop) + trójkąt wyróżniający maszyny wolnobieżne.

Wał Przegubowo-Teleskopowy-  wał homokinetyczny (szerokokątny) Bondioli&Pavesi 460Nm, L=1010mm
* - do napędu opryskiwaczy należy stosować ał przegubowo-teleskopowy posiadający znak CE i komplet osłon.

Parametry
Szerokość robocza dwa rzędy w rozstawie od 3,0 do 5,0m 
Wydajność powietrza max.16 000 m3/h.
Zapotrzebowanie mocy: 45-60KM;
Max. dopuszczlne obroty WOM 540 obr./min.
Max dopuszczalne ciśnienie w układzie cieczowym 20bar (2MPa)
Max dopuszczalna prędkość transportowa 15km/h

*- zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy; wydajności wentylatora i ciśnienia roboczego. W ternie górzystym czy podmokłym może wystąpić potrzeba zastosowania ciągników o większej mocy.
*- zasięg oprysku jest uzależniony od parametrów pracy, warunków pogodowych i "ulistnienia drzew"

Gabaryty
Agrola 1500 HST Wysokość - 2,9m | Szerokość - 2,35m | długość - 4,55m; –
Masa własna - kg | Dopuszczalna masa całkowita - 3000kg;
*- część z podanych wymiarów i parametrów może różnić się od rzeczywistych ze względu na typ użytego wyposażenia np typ zaworów itp.

- niektóre elementy opisane lub pokazane na zdjęciach są wyposażeniem opcjonalnym oferowanym za dodatkową opłatą..

* - producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian związanych z ciągłym doskonaleniem konstrukcji i wycofaniem poszczególnych modeli z produkcji.

Agrola HST

Opryskiwacz Agrola HST


Opryskiwacz dwurzędowy Agrola HST


 

Projekt "Innowacyjny opryskiwacz dwurzędowy do ochrony krzewów jagodowych w konwencjonalnej i ekologicznej produkcji owoców" realizowany był z wykorzystaniem dofinansowania z Funduszy Europejskich 


Do góry