Agrola 600/55F

Opryskiwacze przyczepiane stworzone z myślą o współpracy z mikrociągnikami. Dzięki kompaktowej budowie, wysokiej jakości wykonania i użytych podzespołów Agrola 600/55F doskonale sprawdzają się na plantacjach krzewów jagodowych.

Przystawka wentylatorowa „deflektorowa”. Wentylator tradycyjnego ciągu powietrza z wirnikiem o średnicy 550mm i przekładnią 1-biegową (1+N). Dwanaście umieszczonych w szczelinie wylotowej głowic wielorozpylaczowych (2-rozpylaczowych).

Pompa membranowo-tłokowa, wysokociśnieniowa produkcji renomowanej, włoskiej firmy Annovi&Reverberi. Model AR813 o max. wydajności 79 l/min i max ciśnieniu 50 bar (max. robocze 20 bar) zapewnia pełen zakres ciśnień i wydajności cieczy potrzebnych do wykonania zabiegów ochrony roślin i prawidłowego mieszania cieczy w zbiorniku.

Zawór sterujący - w zależności od potrzeb klientów proponujemy kilkay opcje wyposażenia:
Braglia - zawór elektromagnetyczny 2-sekcyjny z pulpitem wł. / wył. i manualnym zaworem regulacji ciśnienia umieszczonym na opryskiwaczu.
Elektrozawory Arag - zdalnie wyłączane sekcje (2 sekcje) - zespół elektrozaworów: sekcje robocze, zawór główny, zawór regulacji ciśnienia) z zaworem proporcjonalnociśnieniowym, kompensacją ciśnienia i pulpitem sterowniczym.

Zbiornik - polietylenowy składa się z trzech części: zbiornika na czystą wodę do mycia / płukania instalacji opryskiwacza po wykonanym zabiegu; zbiornika na czystą wodę do mycia rąk i zbiornika głównego o pojemności nominalnej
- 600 litrów - Agrola 600/55F

Rama i zaczep - specjalnie zaprojektowana z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, zabezpieczona przed agresywnym działaniem ŚOR i korozją poprzez cynkowanie ogniowe stanowi solidną, trwałą podstawę maszyny.
Dostępne opcje zaczepów:
- zaczep prosty,

Półosie i koła - regulowany rozstaw półosi i odpowiedni dobór kół do terenu ma duży wpływ na stabilność maszyny.

 

Standardowe ogumienie
Rozmiar Szerokość / Wysokość [cm]
200/60-14,5 ~20 / ~61

*w zależności od marki opon i modelu bieżnika wymiary mogą się różnić od podanych o około  +/-5%

Parametry
Zasięg oprysku: w pionie 2,5m, w poziomie 4m
Wydajność powietrza max.16 000 m3/h.
Zapotrzebowanie mocy 20-20KM
Max. dopuszczlne obroty WOM 540 obr./min.
Max dopuszczalne ciśnienie w układzie cieczowym 20bar (2MPa)
Max dopuszczalna prędkość transportowa 15km/h

*- zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy; wydajności wentylatora i ciśnienia roboczego. W ternie górzystym czy podmokłym może wystąpić potrzeba zastosowania ciągników o większej mocy.
*- zasięg oprysku jest uzależniony od parametrów pracy, warunków pogodowych i "ulistnienia drzew"

- niektóre elementy opisane lub pokazane na zdjęciach są wyposażeniem opcjonalnym oferowanym za dodatkową opłatą..

* - producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian związanych z ciągłym doskonaleniem konstrukcji i wycofaniem poszczególnych modeli z produkcji.

W rodzinie opryskiwaczy Agrola 600 / 55F wdrożono rozwiązania uzyskane w wyniku badań w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich: Innowacyjny opryskiwacz dwuwentylatorowy z asymetryczną regulacją strumienia powietrza. Numer projektu: POIR.01.01.01-00-0006/17

Do góry