Agrola 400 VT / 12m

Opryskiwacze Agrola 400 VT przeznaczone są przede wszystkim dla niedużych specjalistycznych gospodarstw rolnych, ceniących sobie wysoką jakość podzespołów połączoną z praktycznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Opryskiwacze wyposażone są w belkę polową  typu „pakiet” o szerokości roboczej 12 metrów, z oprawami rozpylaczy zamontowanymi na rurce kwasoodpornej, trapezowy układ stabilizacji belki, trzykomorowy, polietylenowy zbiornik z instalacją do mycia / płukania opryskiwacza po wykonanym zabiegu jak również składane kółka manewrowe.

Belka polowa - „pakiet” – belka o szerokości roboczej 12m składana / rozkładana ręcznie, podnoszona windą mechaniczną lub opcjonalnie podnoszona hydraulicznie. Stabilizacja belki mechaniczna w układzie trapezu z opcjonalną hydrauliczną korektą przechyłu. Oprawy pojedyncze lub potrójne rozmieszczone na rurce kwasoodpornej.

Pompa membranowo-tłokowa, produkcji renomowanej, włoskiej firmy Annovi&Reverberi. Model AR115bp o max. wydajności 114 l/min i max ciśnieniu 20 bar (max. robocze 10 bar) zapewnia pełen zakres ciśnień i wydajności cieczy potrzebnych do wykonania zabiegów Ś.O.R.

Zawór sterujący – w zależności od potrzeb klientów proponujemy kilka opcje wyposażenia:
- zawór ręczny 5-sekcyjny; umieszczony z przodu na ramie opryskiwacza.
- zawór ręczny z kompensacją ciśnienia i działaniem proporcjonalnociśnieniowym w stosunku do obrotów WOM
- elektrozawór główny praca / przelew + zawory ręczne z kompensacją ciśnienia i działaniem proporcjonalnociśnieniowym w stosunku do obrotów WOM
- elektrozawry z kompensacją ciśnienia i działaniem proporcjonalnociśnieniowym w stosunku do obrotów WOM

Zbiornik -  polietylenowy składający się z trzech części: zbiornika na czystą wodę do mycia / płukania instalacji opryskiwacza po wykonanym zabiegu; i zbiornika na czystą wodę do mycia rąk i zbiornika głównego o pojemności nominalnej 400 litrów

Rama i belka - specjalnie zaprojektowane z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, zabezpieczone przed agresywnym działaniem Ś.O.R. i korozją poprzez malowanie proszkowe (opcjonalnie Agrola z belką typu X cynkowanie ogniowe)

Instalacja świetlna (wyposażenie opcjonalne) - oświetlenie dające widoczne z daleka światło jest niezbędnym dodatkiem podczas przejazdów drogami i pracy w nocy. Instalacja świetlna drogowa – tylne led’owe lampy zespolone (światła pozycyjne, kierunkowe, stop).

Wał Przegubowo-Teleskopowy - (wyposażenie opcjonalne) np.:WPT Agrola B43080Z6Z6;

Parametry:
Szerokość robocza: 12 metrów;
Zapotrzebowanie mocy: -
Max. dopuszczlne obroty WOM 540 obr./min.
Max dopuszczalne ciśnienie w układzie cieczowym 10bar (1MPa)
Max dopuszczalna prędkość transportowa 15km/h

*- zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy; wydajności i ciśnienia roboczego. W ternie górzystym czy podmokłym może wystąpić potrzeba zastosowania ciągników o większej mocy. 

Gabaryty
Agrola 400 VT/12m - Wysokość - 2,0m | Szerokość - 2,8m | Długość - 1,4m;
Masa własna - 345kg | Dopuszczalna masa całkowita - 800kg;
*- część z podanych wymiarów i parametrów może różnić się od rzeczywistych ze względu na typ użytego wyposażenia np typ zaworów itp.

- niektóre elementy opisane lub pokazane na zdjęciach są wyposażeniem opcjonalnym oferowanym za dodatkową opłatą..

* - producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian związanych z ciągłym doskonaleniem konstrukcji i wycofaniem poszczególnych modeli z produkcji.

Do góry