Agrola 200/55F

Opryskiwacze sadownicze zawieszane Agrola 200/55 wyróżniają się niewielkimi gabarytami i zwartą budową. Przeznaczone są przede wszystkim do specjalistycznych gospodarstw sadowniczych i ogrodniczych.

Agrola 200/55

Przystawka wentylatorowa

Wentylator tradycyjnego ciągu powietrza - deflektorowy z wirnikiem o średnicy 550mm i przekładnią 1-biegową (1+N). Dwanaście umieszczonych w szczelinie wylotowej głowic wielorozpylaczowych (2-rozpylaczowych).

Pompa

Membranowo-tłokowa, wysokociśnieniowa pompa produkcji renomowanej, włoskiej firmy Annovi&Reverberi zapewnia pełen zakres ciśnień i wydajności cieczy potrzebnych do wykonania zabiegów ochrony roślin i prawidłowego mieszania cieczy w zbiorniku.

 

PARAMETR WARTOŚĆ
Model AR813
Max. wydajność [l./min] 79
Max. ciśnienie [bar] 50

Zawór sterujący

Zawór elektromagnetyczny 2-sekcyjny z pulpitem wł. / wył. montowanym w  kabinie operatora i manualnym zaworem regulacji ciśnienia umieszczonym na opryskiwaczu (więcej informacji dotyczących zaworu Braglia)

Zbiornik

Zbiornik o pojemności nominalnej 200 litrów, wykonany z wysokiej jakości polietylenu co zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia.

Rama

Specjalnie zaprojektowana z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej rama, zabezpieczona przed agresywnym działaniem ŚOR i korozją poprzez cynkowanie ogniowe stanowi solidną, trwałą podstawę maszyny.

Instalacja świetlna

Oświetlenie dające widoczne z daleka światło jest niezbędnym dodatkiem podczas przejazdów drogami i pracy w nocy. Instalacja świetlna drogowa (wyposażenie opcjonalne) – tylne led’owe lampy zespolone (światła pozycyjne, kierunkowe, stop) + trójkąt wyróżniający maszyny wolnobieżne.
Instalacja świetlna robocza LED (wyposażenie opcjonalne) – wysokiej jasności taśmy LED lub segmenty soczewkowe LED

Wał Przegubowo-Teleskopowy

WPT stanowi wyposażenie opcjonalne

 

PARAMETR WARTOŚĆ
Seria 2
Moment obrotowy [Nm] 270
Długość (mierzona między krzyżakami [mm] 510
Zakres obrotów WOM [obr./min.] 540

 

  • * - do napędu opryskiwaczy należy stosować ał przegubowo-teleskopowy posiadający znak CE i komplet osłon.
  • *- długość wału przegubowo-teleskopowego może się różnić w zależności od modelu ciągnika z jakim ma być agregatowany opryskiwacz.

Parametry opryskiwacza

PARAMETR WARTOŚĆ
Zasięg oprysku w pionie [m] 2,5
Zasięg oprysku w poziomie [m] 4
Max. wydajność powietrza m3/h 16 000
Max. dopuszczalne obroty WOM [obr./min.] 540
Max. dopuszczalne ciśnienie w układzie cieczowym  [bar] 20
Max. dopuszczalna prędkość transportowa [km/h] 15
Zapotrzebowanie mocy [KM} 18-25

*- zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy; wydajności wentylatora i ciśnienia roboczego. W ternie górzystym czy podmokłym może wystąpić potrzeba zastosowania ciągników o większej mocy.
*- zasięg oprysku jest uzależniony od parametrów pracy, warunków pogodowych i "ulistnienia drzew"

Gabaryty opryskiwacza

PARAMETR WARTOŚĆ
Wysokość [m] 1,2
Szerokość [m] 0,8
Długość [m] 1,15
Masa własna [kg] 150
Masa całkowita [kg] 375

*- część z podanych wymiarów i parametrów może różnić się od rzeczywistych ze względu na typ użytego wyposażenia np typ zaworów itp.

- niektóre elementy opisane lub pokazane na zdjęciach są wyposażeniem opcjonalnym oferowanym za dodatkową opłatą..

* - producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian związanych z ciągłym doskonaleniem konstrukcji i wycofaniem poszczególnych modeli z produkcji.
Do góry