Agrola Aeris H

Gama przyczepianych opryskiwaczy ze zbiornikami o pojemności nominalnej 1000 lub 1500 litrów i pomocniczym strumieniem powietrza (PSP),  przeznaczona do wykonywania zabiegów ochrony roślin w uprawach rzędowych.


Przystawka wentylatorowa (PSP). Wentylator obustronnego ciągu powietrza z wirnikiem promieniowym o średnicy 550mm i przekładnią 2-biegową (2+N). Osiem lub dziesięć rękawów powietrznych zakończonych dyfuzorami z dwoma  głowicami wielorozpylaczowymi (2-rozpylaczowymi).

Belka polowa z PSP - Belka polowa o szerokości roboczej ~7,5m rozkładana hydraulicznie niezależnie stronami (w jednej płaszczyźnie z tyłu opryskiwacza), podnoszona hydraulicznie (w zakresie od 0,5m do 1,3m), Belka stabilizowana mechanicznie z hydrauliczną korektą przechyłu, Rozstaw dyfuzorów Pomocniczego Strumienia Powietrza regulowany ręcznie w zależności od potrzeb np:. do 10 rzędów w rozstawie max 0,8m (z użyciem jednego dyfuzora na rząd) lub 5 rzędów w rozstawie max 1,5m (z użyciem dwóch dyfuzorów na rząd).

Pompa membranowo-tłokowa, wysokociśnieniowa produkcji renomowanej, włoskiej firmy Annovi&Reverberi. Model BHA130 o max. wydajności 127 l/min i max ciśnieniu 50 bar (max. robocze 20 bar) zapewnia pełen zakres ciśnień i wydajności cieczy potrzebnych do wykonania zabiegów ochrony roślin i prawidłowego mieszania cieczy w zbiorniku.

Zawór sterujący –w zależności od potrzeb klientów proponujemy kilka opcje wyposażenia:
Arag - zespół elektrozaworów (od 2 do 4-sekcji roboczych, zawór główny, zawór regulacji ciśnienia) z zaworem proporcjonalnociśnieniowym, kompensacją ciśnienia i pulpitem sterowniczym.

Zbiornik - polietylenowy składa się z trzech części: zbiornika na czystą wodę do mycia / płukania instalacji opryskiwacza po wykonanym zabiegu; zbiornika na czystą wodę do mycia rąk i zbiornika głównego o pojemności nominalnej
- 1000 litrów - Agrola 1000/...,
- 1500 litrów - Agrola 1500/...,


Rama i zaczep -specjalnie zaprojektowana z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, zabezpieczona przed agresywnym działaniem ŚOR i korozją poprzez malowanie proszkowe stanowi solidną, trwałą podstawę maszyny.
Dostępne opcje zaczepów:
- zaczep skrętny tzw. "kopiujący" (wyposażenie opcjonalne); 

Półosie i koła - regulowany rozstaw półosi i odpowiedni dobór kół są bardzo istotne w zależności od rodzaju upraw dlatego proponujemy kilka typów ogumienia:
- koła 9,5 x 24;

Instalacja świetlna - oświetlenie dające widoczne z daleka światło jest niezbędnym dodatkiem podczas przejazdów drogami i pracy w nocy. Instalacja świetlna drogowa – tylne led’owe lampy zespolone (światła pozycyjne, kierunkowe, stop) + trójkąt wyróżniający maszyny wolnobieżne.

Wał Przegubowo-Teleskopowy jednostronnie homokinetyczny (szerokokątny), eria 4: moment obrotowy 460Nm, długość 101mm
* - do napędu opryskiwaczy należy stosować ał przegubowo-teleskopowy posiadający znak CE i komplet osłon.

Parametry
Szerokość robocza 7,5m
Wydajność powietrza max.13 000 m3/h.
Zapotrzebowanie mocy: Agrola 1000 Aeris H ... - 50-70KM | Agrola 1500 Aeris H...- 50-70KM;
Max. dopuszczlne obroty WOM 540 obr./min.
Max dopuszczalne ciśnienie w układzie cieczowym 20bar (2MPa)
Max dopuszczalna prędkość transportowa 15km/h

*- zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy; wydajności wentylatora i ciśnienia roboczego. W ternie górzystym czy podmokłym może wystąpić potrzeba zastosowania ciągników o większej mocy.

Gabaryty

Agrola 1000 Aeris H – A8D - Wysokość - 3,4m | Szerokość - 2,7m | Długość – 4,4m |
Masa własna - 1140kg | Dopuszczalna masa całkowita - 2310kg;
Agrola 1000 Aeris H – A10D - Wysokość - 3,4m | Szerokość - 2,7m | Długość – 4,4m | Masa własna - 1150kg | Dopuszczalna masa całkowita - 2320kg;
Agrola 1500 Aeris H – A8D - Wysokość - 3,4m | Szerokość - 2,7m | Długość – 4,7m |
Masa własna - 1190kg | Dopuszczalna masa całkowita - 2910kg;
Agrola 1500 Aeris H – A10D - Wysokość - 3,4m | Szerokość - 2,7m | Długość – 4,7m | Masa własna - 1200kg | Dopuszczalna masa całkowita - 2920kg;

*- część z podanych wymiarów i parametrów może różnić się od rzeczywistych ze względu na typ użytego wyposażenia np typ zaworów itp.

- niektóre elementy opisane lub pokazane na zdjęciach są wyposażeniem opcjonalnym oferowanym za dodatkową opłatą..

* - producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian związanych z ciągłym doskonaleniem konstrukcji i wycofaniem poszczególnych modeli z produkcji.


Do góry