Agrola w uprawach pod osłonami

Nasza firma oprócz standardowych opryskiwaczy sadowniczych i polowych, projektuje i wykonuje opryskiwacze umożliwiające skuteczną ochronę upraw w tunelach. Z uwagi na różnorodność potrzeb opryskiwacze te powstają w ramach tzw. „realizacji indywidualnych” tworzonych z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

Maliny i winorośl pod osłonami

Rozstaw rzędów w tunelach rzadko przekracza trzy metry, co skutkuje w momencie rozwoju pędów kwiatostanowych zwężenie przejazdów do około 1,2-1,5m. Wykonanie w takich warunkach zabiegu klasycznym opryskiwaczem ze względu na jego gabaryty wiązałoby się z uszkodzeniem pędów, zawiązek itp. Rozwiązaniem jest specjalnie stworzony z myślą o mikrociągnikach opryskiwacz Agrola 200/55F. Dzięki małemu zapotrzebowaniu mocy rzędu 18KM i małym gabarytom nie powoduje szkód w uprawie a nisko położony wentylator kierując ciecz od dołu ku górze roślin zapewnia ich dobre pokrycie Dobierając odpowiednio parametry robocze opryskiwacza możemy zwiększyć efektywność zabiegu wykorzystując efekt reflektora (odpowiedni dobór nadmiaru powietrza odbity od powierzchni tunelu kieruje nadmiar cieczy z powrotem na roślinę)

  

Truskawki w tunelach

Podobnie jak w uprawie malin tak i w uprawie truskawek na stołach w tunelach ze względów ekonomicznych nie ma szerokich przejazdów i wykonanie klasycznym opryskiwaczem zabiegu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązań jest kilka, dla mniejszych plantacji proponujemy opryskiwacz o pojemności 400 litrów, bez nadmuchu z belką rozkładaną ręcznie ciągany przez mikrociągnik wyposażony w WOM lub quad bez napędu WOM.

  

Dla większych plantacji opryskiwacz o pojemności 1000 litrów z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP) i belką rozkładaną elektrohydraulicznie.

  

  

  

   

  

Wróć

Do góry