Agrola 400 V3 SAD-K, Agrola 600 V3 SAD-K

Opryskiwacz sadownicze zawieszane Agrola 400 V3 SAD-K i Agrola 600 V3 SAD-K przeznaczone są przede wszystkim do niedużych specjalistycznych gospodarstw sadowniczych. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania i użytych podzespołów. Doskonale sprawdza się w sadach tradycyjnych.

Agrola 400 V3 SAD-K

Przystawka wentylatorowa „deflektorowa”. Wentylator odwróconego ciągu powietrza z wirnikiem o średnicy 800mm i przekładnią 2-biegową (2+N). Dwanaście umieszczonych w szczelinie wylotowej głowic wielorozpylaczowych (2-rozpylaczowych).

Pompa membranowo-tłokowa, wysokociśnieniowa produkcji renomowanej, włoskiej firmy Annovi&Reverberi. Model AR1203 o max. wydajności 116 l/min i max ciśnieniu 50 bar (max. robocze 20 bar) zapewnia pełen zakres ciśnień i wydajności cieczy potrzebnych do wykonania zabiegów ochrony roślin i prawidłowego mieszania cieczy w zbiorniku.

Zawór sterujący – w zależności od potrzeb klientów proponujemy trzy opcje wyposażenia:
By Matic - zawór ręczny 2-sekcyjny; umieszczony na długich przewodach zakuwanych ułatwiających montaż w pobliżu kabiny ciągnika.
Braglia - zawór elektromagnetyczny 2-sekcyjny z pulpitem wł. / wył. i manualnym zaworem regulacji ciśnienia umieszczonym na opryskiwaczu.
Arag - zespół elektrozaworów (2-sekcje robocze, zawór główny, zawór regulacji ciśnienia) z zaworem proporcjonalnociśnieniowym, kompensacją ciśnienia i pulpitem sterowniczym..

Zbiornik wykonany z wysokiej jakości polietylenu zapewniającego trwałość i odporność na uszkodzenia, składa się z trzech części: zbiornika głównego o pojemności nominalnej 400 l. lub 600l; zbiornika na czystą wodę do mycia / płukania instalacji opryskiwacza po wykonanym zabiegu; i zbiornika na czystą wodę do mycia rąk,

Rama - specjalnie zaprojektowana z wysokiej jakości stali konstrukcyjnej, zabezpieczona przed agresywnym działaniem ŚOR i korozją poprzez cynkowanie ogniowe stanowi solidną, trwałą podstawę maszyny.

Instalacja świetlna (wyposażenie opcjonalne) - oświetlenie dające widoczne z daleka światło jest niezbędnym dodatkiem podczas przejazdów drogami i pracy w nocy. Instalacja świetlna drogowa – tylne led’owe lampy zespolone (światła pozycyjne, kierunkowe, stop) + trójkąt wyróżniający maszyny wolnobieżne. Instalacja świetlna robocza LED – zabudowane w rynience osłonowej wysokiej jasności taśmy LED lub segmenty soczewkowe wysokiej jasności LEDED

Wał Przegubowo-Teleskopowy (wyposażenie opcjonalne). Np.: Agrola B43080Z6Z6; (moment obrotowy 400Nm, długość 800mm) 
* - do napędu opryskiwaczy należy stosować ał przegubowo-teleskopowy posiadający znak CE i komplet osłon.

Parametry
Zasięg oprysku: w pionie 3m | w poziomie 5m
Wydajność powietrza max.40 000 m3/h.
Zapotrzebowanie mocy Agrola 400 V3 SAD-K - 35-50KM | Agrola 600 V3 SAD-K - 40-50KM
Max. dopuszczlne obroty WOM 540 obr./min.
Max dopuszczalne ciśnienie w układzie cieczowym 20bar (2MPa)
Max dopuszczalna prędkość transportowa 15km/h

*- zapotrzebowanie mocy uzależnione jest od parametrów pracy; wydajności wentylatora i ciśnienia roboczego. W ternie górzystym czy podmokłym może wystąpić potrzeba zastosowania ciągników o większej mocy.
*- zasięg oprysku jest uzależniony od parametrów pracy, warunków pogodowych i "ulistnienia drzew"

Gabaryty
Agrola 400 V3 SAD-K - Wysokość - 1,5m | Szerokość - 1,3m | Długość –  1,6m
Masa własna - 325kg | Dopuszczalna masa całkowita - 790kg
Agrola 600 V3 SAD-K - Wysokość - 1,5m | Szerokość - 1,3m | Długość – 1,6m 
Masa własna - 335kg | Dopuszczalna masa całkowita - 1000kg
*- część z podanych wymiarów i parametrów może różnić się od rzeczywistych ze względu na typ użytego wyposażenia np typ zaworów itp.

- część z opisanych lub przedstawionych na zdjęciach podzespołów stanowi wyposażenie opcjonalne oferowane za dopłatą.

* - producent zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian związanych ze stałym doskonaleniem konstrukcji, lub wycofania poszczególnych modeli z produkcji.

Do góry